Realizováno

Rok 2015 přinesl více viditelných změn přímo v kostele. Celý interiér byl vymalován pod dohledem a podle připomínek pracovníků památkové péče.

Od července 2015 začíná montáž součástí nástroje přímo na místě.

Etapa roku 2014 byla realizována podle pokynů pracovníků památkové péče a v souladu s vydaným závazným stanoviskem. Práce pro etapu roku 2014 byla dohodnuta dodatkem smlouvy z 30. dubna 2014. Proběhly dva kontrolní dny, jeden 3. září 2014 a druhý 4. listopadu 2014. Zápisy jsou k dispozici v záložce Dokumenty. Práce první etapy obsahovaly restaurátorské práce pedálové vzdušnice a píšťalnice, dále opravy píšťal pedálu a traktury pedálu. Rovněž byla dokončena rekonstrukce měchu. První etapa byla předána zadavateli.

První etapa restaurování varhan byla zahájena v květnu 2014. Během kontrolního dne 3. září 2014 byly zkontrolovány práce na restaurování pedálové klaviatury a registratury pedálu.

Začátkem května 2013 navštívil náš kostel restaurátor pan Dalibor Michek, který vypracoval a předal farnosti restaurátorský záměr – což je dokument, který popisuje stav varhan a navrhuje postup prací v případě restaurování nástroje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>